10.06.2013 17:41

Benfika - Antabus 6:0 (1:0)

Góly: Houra 3, Máca Filip 2, Jedlička

ŽK: Nečas

Zdravíme všechny fanynky a fanoušky naší Benfiky! V nedělním utkání náš tým narazil na velice nepříjemný tým Antabus, kterému jsme měli po podzimní prohře 1:3 co vracet. Do zápasu jsme šli s jasným cílem získat tři body a posunout se tím na druhou příčku zajišťující postup.

Hned po rozehrání zahrozil soupeř první vážnou šancí s kterou si ovšem poradil výtečný Marcel Nováček. Soupeř dále hrozil především nebezpečnými brejky a po jednom takovém mohl jít do vedení. Do otevřené obrany vnikla dvojice útočníků a po krásném ťukecu překonali našeho brankáře, ale díky skvělému obrannému zákroku Jirky Nečase na brankové čáře skóre zůstalo nezměněno. Naše velká chvíle přišla zhruba v polovině první půle. Po tlaku v brankovišti soupeře se nejlépe zorientoval Mira Knol a nádhernou přihrávkou vybídl ke skórování do prázdné branky Filipa Houru, který zachoval chladnou hlavu a pohodlně skóroval 1:0. Po vstřeleném gólu se naše hra uklidnila a začli jsme soupeře přehrávat jak kombinačně tak i technicky. Do poločasu se skóre už nezměnilo. Za zmínku stojí snad jen akce dvojice Jedlička - Klapal, kdy první jmenovaný krásnou dalekonosnou přihrávkou vyslal našeho kapitána do brejku, ovšem jeho střela z první minula branku o pár decimetrů. Do druhého poločasu jsme nevstoupili zrovna nejlépe a prvních pět minut bylo doslova katastrofálních. Naštěstí nás během tohoto výpadku neuvěřitelně podržel Marcel Nováček a znovu tak ukázal že právem bojuje o prvenství v soutěži o nejlepšího gólmana soutěže. Po tomto tragickém začátku jsme opět začli hrát a to přineslo i druhou branku. Díky skvělému brejku Fildy Máci a ještě přesnější přihrávce se mohl radovat ze svého druhého gólu do prázdné branky Filip Houra 2:0. Zhruba 8 minut před koncem si vzal soupeř oddechoví čas a po chvilkové poradě se rozhodl hrát power play (pro zástupce něžného pohlaví to znamená hra bez brankáře). Předem mohu říct, že jim tato hra byla platná asi jako automat na kondomy uprostřed Vatikánu.  Hned po jejím rozehrání totiž dokázal Filda Máca vyvinout tlak na posledního soupeřova hráče a ten pod tímto tlakem zahrál míč raději do autu. To ovšem nebylo zrovna nejchytřejší, jelikož Filda Máca okamžitě rozehrál aut na úplně volného Filipa Houru a ten zkompletoval hattrick opět střelou do prázdné branky 3:0. Soupeř i přes obdržený gól pokračoval ve hře bez brankáře a zatlačil nás hluboko na naši polovinu. Nedokázal ovšem nic jiného než jednou vystřelit ovšem jen do náruče pohotového Marcela Nováčka a ten bleskově rozehrál na Davida Jedličku, který předvedl jaký to je excelentní střelec, když nádhernou střelou přes celé hřiště dokázal trefit přesně pravý horní roh prázdné branky 4:0. Po obdržené brance se soupeř úplně sesypal, čehož dokázal nejlépe využít Filip Máca, který během 90 vteřin dokázal vstřelit dvě překrásné branky, když po dvou nádherných centrech Filipa Čápa volejem propálil vše co mu stálo v cestě 5:0 a 6:0. Zápas jsme dohráli v naprosté pohodě a dokonce jsme mohli náskok ještě zvýšit. Marcel Nováček totiž svým výhozem našel Honzu Krejčího, který před brankou soupeře po výskoku alá visím tam jak klobása v udírně“  nedokázal hlavou zamířit přesně a tak zápas skončil rozdílem třídy 6:0.

Hodnocení trenérů: Opět další přesvědčivé vítězství i když nám opět utekl vstup do obou poločasů, naštěstí nás podržel opět hvězdný Marcel Nováček. Chtěl bych též vyzvednout výkon útočníků Máca F. - Houra, kteří dnes předvedli opravdu excelentní výkony. Velké dík si zaslouží i celá obrana, která dokázala, že když je potřeba zabrat dokáže vymazat každého. Speciálně bych chtěl pogratulovat Davčovi Jedličkovi za jeho nádherný gól.

Sestava: Nováček - Jedlička, Klapal, Nečas, Čáp - Houra, Máca F, Knol, Krejčí