Benfika nadále bojuje o postup

27.05.2013 21:40

Zdravíme všechny fanynky a fanoušky naší Benfiky! Máme za sebou další hrací neděli a tak Vám přinášíme reportáž ze zápasu proti týmu Mitra C.

Benfika - Mitra C 8:4 (5:2)

Góly: Nečas 2, Krejčí 2, Knol 2, Klapal, Jedlička

Náš tým se musel vypořádat s nedostatkem hráčů a tak do zápasu nastoupil pouze se třemi obránci a stejným počtem útočníků. Především citelnou ztrátou byla absence naší gólmanské jedničky Marcela Nováčka, také dvojice ofenzivních hráčů Filipa Čápa a jeho jmenovce Filipa Máci. Zápas pro nás nezačal nejlépe, od začátku byla vidět nervozita z naší strany což vedlo často ke zbytečným ztrátám. A právě po jedné takové ztrátě a hrubé chybě našeho kapitána Klapala přišel trest v podobě  obdržené branky, kdy soupeřův hráč nedal našemu gólmanovi šanci krásnou střelou přesně ke vzdálenější tyči 0:1. Po obdrženém gólu jsme začli hrát naší hru a zatlačili soupeře hluboko na jeho polovinu což se nám vyplatilo. Po jednom takovém tlaku dokázal vyrovnat nekompromisní přízemní ranou David Jedlička 1:1. Vyrovnání nás nakoplo a tak na sebe další branky nenechali dlouho čekat. Do vedení nás dostal Honza Krejčí po krásně sehraném brejku s druhým útočníkem Miroslavem Knolem. Další naší branku přidal kapitán Klapal a odčinil tak své zaváhání při prvním obdrženém gólu. Ani ne o minutku později rozehrála dvojice Jedlička - Nečas akci jak z učebnice futsalu, kdy David milimetrovým centrem našel přesně místo kde se pohyboval Jirka Nečas, kterému se podařilo špičkou kopačky tento centr stáhnout, kličkou se zbavit obránce a tváří tvář gólmanovi si poradil jako zkušený střelec a krásným obstřelením brankáře navýšil náš náskok již na 4:1. Další naši podařenou akci dokázal proměnit Mira Knol a poločasový obrat byl na světě 5:1. Těsně před koncem první půle jsme dovolili soupeři snížit a tak v polovině zápasu bylo skóre 5:2 v náš prospěch. Do druhého poločasu jsme opět vstoupili spíše rozpačitým dojmem, čehož dokázal využít soupeř a snížil na rozdíl dvou branek. Naneštěstí pro soupeře jsme dokázali vsítit i další branky a ještě spoustu stoprocentních gólovek zahodit, jako třeba kapitán Klapal po krásné patičce Filipa Houry nedokázal trefit prázdnou bránu a vysloužil si tak posměch všech přítomných přihlížejících. Celý zápas se dohrával v přátelské atmosféře a náš tým si z něj odnáší plný počet bodů za vítězství 8:4.

Hodnocení trenérů: Až na nervózní začátek pohodlné vítězství. Musíme si ale dávat pozor na naše výpadky a koncentraci v zápasech kvalitnější tým by těchto našich chyb dokázal efektivněji využít. Velké díky patří Martinovi Kozákovi, který dokázal skvěle zaskočit za Marcela Nováčka a důležitými zákroky podržel náš tým.

Sestava: Kozák - Klapal, Jedlička, Nečas - Krejčí, Knol, Houra